Jsme členy JUNÁKA - svazu skautů a skautek ČR, střediska Holešov. Náš oddíl je společenství, ve kterém se schází kluci od 6 do 19 let. Jsme složení ze dvou družin FÉNIXOVÉ (pro kluky 12-17 let)a BÍLÝ JEDNOROŽEC (pro kluky 7-11 let). Scházíme se vždy jednou týdně v suterénu bývalé SOŠ na Pivovarské ulici v Holešově (mapa).

Naše schůzky

Bílý jednorožec Pátek 16:00 - 18:00 hodin 7-11 let
Fénixové Středa 16:30 - 18:30 hodin 11-15let

Dále máme zhruba dvakrát do měsíce společnou akci pro celý oddíl (výpravy, besídky, soutěže) a k tomu další dobrovolné aktivity (lakros, bazén, kino). V létě pak vyrážíme na 14 dní tábořit. Tábor je ukončením celoroční činnosti a prověřením naší zdatnosti a znalosti.

Něco z historie, současnosti i budoucnosti

Po nějakém čase bez vlčat v Holešově, se v září roku 1999, z veliké touhy několika lidí (Adélka, Zuska, Martin…) zrodila nová smečka dravých malých mužů. Úvodní ukázková schůzka přivábila prvních patnáct dětí. Rozběhl se oddílový život. Schůzka následovala schůzku, spousty výprav…Nenápadně se do myslí vkrádají hodnoty, vrývají zážitky. Upevňují se pouta přátelství. Utváří se hierarchie smečky, jakož vzniká i její název – Bílý jednorožec, symbol čistoty, ušlechtilosti.

Vydáváme se rok co rok s novými vlčaty po stezce vyšlapané životy našich předchůdců, zakladatelů skautingu, a koneckonců i nás samotných. Neboť cyklus života smečky se neustále opakuje. Jako dny, měsíce, roky. My vůdcové a vlčata smečky dáváme času prožitému společně obsah. A ten se jako my mění…

Skautský život muže začíná (podle jeho věku (6-12)) většinou ve vlčácké smečce. Než doroste v skauta je to vlče. Myšlenky, dění a uspořádaní skupiny inspiruje především Kniha džunglí R.Kipplinga.

Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Holešov | Vytvořil Aleš Cahlík | 2013